Cena prof. Michala Mejstříka míří na VŠE doktorandovi Dominiku Kohutovi

Student prvního ročníku doktorského studia na Katedře mezinárodních ekonomických vztahů FMV Dominik Kohút získal druhé místo v soutěži o Cenu prof. Michala Mejstříka, která byla letos poprvé udělována na počest tohoto předního českého ekonoma.

Slavnostní vyhlášení proběhlo 18. listopadu v Obecním domě v Praze. Ocenění je udělováno za mimořádně přínosné diplomové práce v oboru ekonomie a bylo vyhlášeno v rámci odborné ankety Mastercard Banka roku, prestižního českého ocenění retailových finančních produktů s dvacetiletou tradicí.

Dominik Kohút ocenění získal za svou diplomovou prací na téma „Obchod s pridanou hodnotou medzi Čínou a USA“, kterou vedla doc. Martina Jiránková, vedoucí Katedry mezinárodních ekonomických vztahů.
Diplomovou práci ocenila také komise soutěže ESOP (Excelentní studentské odborné práce), tu každoročně vyhlašuje prorektor pro vědu a výzkum na VŠE.