Finálové kolo Ekonomické olympiády pro ZŠ na VŠE

21. června
2024

Máme velikou radost, že Vysoká škola ekonomická v Praze bude 21. června 2024 hostit finálové kolo třetího ročníku Ekonomické olympiády pro základní školy. Poprvé v historii se finálové kolo této prestižní soutěže koná na naší univerzitě.

O olympiádě

Ekonomická olympiáda je celostátní soutěž, která se zaměřuje na podporu finanční gramotnosti a rozvoj ekonomického myšlení mezi mladými studenty.

Je jedinečnou příležitostí pro žáky základních škol z celé České republiky, aby si porovnali své znalosti a dovednosti v oblasti ekonomie. Soutěž nabízí platformu pro rozvoj kritického myšlení a porozumění ekonomickým konceptům, což jsou klíčové dovednosti pro budoucí úspěch studentů.

Ekonomická olympiáda je organizována ve spolupráci s Institutem ekonomického vzdělávání (INEV) a dalšími partnery. Tento projekt pomáhá mladým lidem rozvíjet jejich ekonomické myšlení a finanční gramotnost, což je zásadní pro jejich budoucí kariéry a osobní život.

Pro více informací navštivte oficiální stránku Ekonomické olympiády. Program finálového kola naleznete zde.