Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola na VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze měla tu čest přivítat předsedkyni Evropského parlamentu, Robertu Metsola, která se dne 14. února 2024 zúčastnila diskuse s tématem „Rozhodujeme společně: Jakou chceme Evropu?“. Diskuse, která se konala v posluchárně RB 101, nabídla studentům i akademickému personálu jedinečnou příležitost vyslechnout si paní předsedkyni a zapojit se do rozhovoru o budoucnosti Evropské unie a jejím směřování.

Při příchodu byla paní předsedkyně srdečně přivítána rektorem VŠE, Petrem Dvořákem, a vedením školy. Následovala diskuse se studenty a mladými lidmi, během které paní předsedkyně zdůraznila význam zapojení mladé generace do politiky, především s ohledem na nadcházející volby do Evropského parlamentu.

Studenti a další přítomní měli možnost položit paní předsedkyni otázky, které se týkaly širokého okruhu témat, od boje proti dezinformacím přes imigrační politiku až po zastoupení České republiky v Evropském parlamentu.

Po setkání s paní předsedkyní, se uskutečnil rozhovor s populárním influencerem Kovym. Před odjezdem paní předsedkyně ještě obdržela dárek v podobě mikiny s naším logem a zapsala se do knihy významných hostů.

Tato významná událost nejen posílila vazby mezi VŠE a evropskými institucemi, ale také zdůraznila význam zapojení mladé generace do rozhodovacích procesů, které formují budoucnost Evropy. Naše univerzita je pyšná, že mohla hostit toto inspirativní setkání a těší se na další akce, které podpoří informovanost a angažovanost studentů v evropských a mezinárodních záležitostech.

Pokud jste se nestihli na diskusi dostavit osobně ani online můžete ještě zhlédnout záznam na Facebooku Protext ČTK na odkazu zde.

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola na VŠE