Přes 420 studentů z více než 40 zemí se připojuje k výměnnému programu na VŠE v zimním semestru 2024.

9. září
13. září
2024

S velkou radostí tento týden před začátkem semestru vítáme 421 přijíždějících výměnných studentů ze 48 různých zemí, kteří budou studovat na VŠE! Tento týden studenty čeká seznamování se studiem i mezi sebou v rámci Orientačního týdne.

Program v tomto týdnu se skládá z řady praktických a interaktivních aktivit. Studenti se zúčastní nezbytných administrativních schůzek, přednášek a workshopů. Získají také náhled do české historie, dozvědí se o kulturním šoku a jak s ním zacházet a naučí se užitečné české fráze v rychlokurzu českého jazyka.

Pro snazší zvládnutí života v mezinárodním prostředí se studenti mohou účastnit workshopu o interkulturních kompetencích. Dále se mohou seznámit se službami nabízenými knihovnou VŠE a se studentskými kluby na VŠE. Ke konci Orientačního týdne se studenti zúčastní týmové hry na VŠE, která jim pomůže objevit kampus a jeho další služby.

Současně studentská organizace ESN VSE Prague pořádá mnoho doprovodných akcí, aby pomohla výměnným studentům najít nové přátele a poznat Prahu a českou kulturu. ESN také spáruje výměnné studenty s českými studenty prostřednictvím programu Buddy, aby je podpořili během celého jejich pobytu.

V neposlední řadě čeká zahraniční studenty oficiální přivítání ve Vencovského aule, jehož součástí je i vystoupení našeho folklornímu souboru Gaudeamus.

VŠE je potěšena, že každý semestr přichází z partnerských univerzit početná komunita výměnných studentů a přeje studentům příjemný a obohacující pobyt v Praze.