Superdebata lídrů kandidátek před volbami do Evropského parlamentu /7. 6. 2024/

7. června
2024

Tento pátek proběhne na VŠE Superdebata s lídry kandidátek do Evropského parlamentu, kterou pořádá a bude živě vysílat Český rozhlas Radiožurnál. Debata se uskuteční na naší univerzitě v Akademickém klubu 7. června 2024 od 12:30 do 13:59 hodin. Moderovat ji bude Jan Pokorný.

Přihlášky

Studenti, kteří mají zájem se debaty zúčastnit, se mohou přihlásit na e-mailu pr@vse.cz. Počet míst je omezen, proto neváhejte a přihlaste se co nejdříve!

Iniciativa „Universities for Enlightenment“

Naše univerzita se také,  spolu s dalšími evropskými univerzitami, zapojila do iniciativy „Universities for Enlightenment“ (U4E). Tato iniciativa zahrnuje univerzity z devíti evropských zemí, včetně Chorvatska, Itálie, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Srbska a Švýcarska. V rámci této iniciativy jsme vydali prohlášení k volbám do Evropského parlamentu, které zdůrazňuje důležitost akademické spolupráce, digitální transformace a ochrany lidských práv.

Prohlášení je zveřejněno na webu Universities for Enlightenment a sociálních sítích ČKR (Facebook, X): Iniciativa Universities for Enlightenment

Přínosy členství v EU pro univerzity

Členství v Evropské unii přináší našim studentům a akademikům mnoho výhod:

• Studium napříč EU: Možnost studovat v jakékoli zemi EU za stejných podmínek jako místní studenti, podpořeno programem ERASMUS+.
  • Podpora výzkumu: EU usnadňuje mezinárodní spolupráci mezi evropskými výzkumníky a investuje do rozsáhlých rámcových programů pro výzkum a inovace.
  • Digitální transformace: EU řeší digitální transformaci a pokrok umělé inteligence vlastním souborem předpisů, financuje odpovídající výzkumné a vzdělávací programy.
  • Akademická svoboda: Zajištěna Listinou základních práv EU, což zahrnuje demokracii, právní stát a lidská práva.

Superdebata lídrů kandidátek před volbami do Evropského parlamentu /7. 6. 2024/