VŠE pořádá letní školu pro americké studenty

Od 7. června do 13. července pořádá Oddělení zahraničních styků (OZS) Letní školu (summer school) pro partnerskou školu The University of Texas at Austin. Celkem 72 studentů bakalářského a magisterského studia se účastní intenzivního 5týdenního programu. Dopoledne mají studenti bloky výuky s americkými a českými vyučujícími a odpoledne jsou věnovaná exkurzím.

Program bakalářských studentů je zaměřen na Management in Prague, kdy hlavní náplní přednášek je mezinárodní obchod, management, nebo coaching. Magisterský program Accounting in Prague zahrnuje přednášky z International Accounting Policies and Procedures nebo Starting Business in Europe. Celkem se ve výuce obou skupin vystřídají 4 američtí hostující profesoři a 4 čeští vyučující.

Doprovodný odpolední program pro studenty zahrnuje pohled do českých firem a institucí, v průběhu pobytu absolvují exkurze do Radio Free Europe/Radio Liberty, automobilky Škoda Auto a Pivovaru Kozel. Američtí studenti tak doplní nově získané teoretické znalosti o poznatky z praxe.

Letní škola pro studenty The University of Texas at Austin je pravidelnou každoroční akcí pořádanou OZS, která probíhá již od roku 2009.

VŠE pořádá letní školu pro americké studenty