Zahraniční studenti na návštěvě školky VŠE

Zvídavost a porozumění různým kulturám jsou základními prvky vzdělávání. Projekt, který již v minulosti zaznamenal velký úspěch, se nyní vrací, aby obohatil naše místní děti o nové kulturní zážitky.

Hlavní myšlenkou projektu je návštěva mateřské školy na VŠE spolu se zahraničními studenty, kteří dětem představí svoji kulturu.

Tento týden představila Rupal, studentka anglického programu Bachelor of Business Administration, svoji rodnou zemi – Indii.  Prezentace zahrnovala mnoho aktivit, jako jsou společné tance, básničky a říkanky. Děti se naučily v hindštině základní pozdrav, počítat do pěti a také, jak se představit.

Jedním z vrcholů prezentace bylo kreslení tradičního symbolu–“bindi“ – který mnoho indických žen nosí na čele. Děti tak měly možnost zažít kousek indické kultury na vlastní kůži.

Díky zahraničním studentům, kterých v anglicky vyučovaných programech na VŠE studuje okolo 1300, akci určitě uspořádáme znovu a děti se opět něco dozví o životě a kulturách mimo Česko.

Těšíme se, kam je jejich další cesta zavede a obohatí o kulturní zážitky!