Posádka VŠE skončila šestá na Univerzitních osmách

V rámci Primátorek, tradičního víkendu zasvěceného veslování, proběhly také závody Univerzitních osem. V pátek 7. června se na start kromě favoritů z ČVUT, UK a Palestry postavila také posádka VŠE. Skvělý výkon v rozjížďkách ji zajistil účast ve finále B, ve kterém zvítězila. Celkově tak posádka složená ze studentů a absolventů VŠE v prestižním závodě na Vltavě skončila šestá.

Dvě hodiny před oficiálním startem na Univerzitních osmách se sešli Jiří Čáp, Eduard Bezděk, Ondřej Švec, Jakub Třeček, Kristina Draškovic, Martin Macháček, Tomáš Mlčoch, Ondřej Král a Vojtěch Polák v loděnici na Smíchově, aby dvacetimetrovou osmiveslici dali na vodu a vůbec poprvé se „sveslovali“.

Jelikož máme jako osma VŠE každoroční problém sehnat 9 veslařů, tak i letos se naše posádka připravovala individuálně. Z tohoto důvodu bylo nejisté, jak rychle pojedeme a jak si celá posádka navzájem v lodi sedne,“ popsal po závodě Tomáš Mlčoch. „Nakonec se ukázalo, že složení naší posádky je perfektní. Měli jsme zkušeného veslovoda Edu Bezděka, který je juniorským mistrem světa, byť poslední dobou již nevesluje tak aktivně. Jeho tempu se ostatní členové posádky snadno přizpůsobili a jelo se jim skvěle. Posádka byla složena ze 3 absolventů a 6 studentů (maximum povolených absolventů dle pravidel), zároveň s námi v posádce jela i slečna, Kristina Draškovič, která do pánského kolektivu zapadla a prala se statečně s vyšším tempem, než je zvyklá,“ ocenil Tomáš Mlčoch.

V rozjížďce posádka VŠE nastoupila proti dvěma silným posádkám, UK a VUT, a postoupila do finále B. „Ve finále jsme zvolili totožnou taktiku jako v rozjížďce – rozjet vše na maximum a poté se uvidí. Díky rychlému startu jsme si po 200 m závodu vypracovali náskok téměř 1 délky lodě (cca 3 sekundy), nicméně po celý zbytek tratě švýcarská posádka z Zurichu tento náskok stahovala a nebezpečně se přibližovala. V průběhu tratě se ukázalo mírně vyčerpání po rozjížďce, ale náskok se naštěstí podařilo udržet a vyhráli jsme s náskokem 1 sekundy,“ přiblížil za celou posádku průběh finále B Tomáš Mlčoch. V cíli převládlo mezi členy posádky VŠE nadšení a radost, závod byl vyčerpávající a všichni si sáhli na své fyzické dno.

Posádce VŠE děkujeme za vynikající reprezentaci! Dík patří také veslařskému klubu VK Smíchov za zapůjčené lodě a vesel.

První místo obhájil v mužské kategorii tým ČVUT. V ženách vyhrály reprezentantky Univerzity Karlovy.

Posádky VŠE se Univerzitních osem účastní již od prvního ročníku v roce 2011. Podrobnosti o závodě najdete na osmy.cz.