Projekt #FinŽeny zařadil do síně slávy tři zástupkyně VŠE

V prvním ročníku projektu #FinŽeny bylo do síně slávy vybráno padesát tři dlouhodobě nejvlivnějších a nejviditelnějších žen českého finančního světa. Mezi ně se zařadily i emeritní rektorka VŠE a současná prorektorka pro mezinárodní vztahy VŠE profesorka Hana Machková, proděkanka pro zahraniční vztahy Fakulty financí a účetnictví VŠE doc. Marcela Zárybnická Žárová a doc. Eva Zamrazilová, která předsedá Národní rozpočtové radě a působí na Národohospodářské fakultě VŠE.

Ve výběru figurují top manažerky působící ve finančním sektoru i jiných odvětvích, významné reprezentantky státních či veřejných institucí i bývalé manažerky ovlivňující svět financí v uplynulých dekádách. Celý přehled je k dispozici na webu newstream.cz, jeho cílem je podle organizátorů ocenění žen, které zanechávají v českém finančním segmentu výraznou stopu.

Projekt #FinŽENY spojuje inspirativní ženy z finančního světa napříč profesemi, přináší do veřejného prostoru debatu o klíčových tématech celého segmentu a inspiruje příběhy žen, na jejichž expertize finančnictví stojí.