Taťána G. Brzobohatá přednášela na VŠE v rámci předmětu Sociální práce pro ekonomy

Vysokou školu ekonomickou v Praze navštívila Miss World 2006 Taťána Gregor Brzobohatá, historicky první a zatím jediná vítězka nejstarší světové soutěže krásy pocházející z České republiky. Na přednášce organizované Národohospodářskou fakultou představila činnost a úspěchy své dobročinné nadace Krása pomoci.

Modelka, herečka a filantropka má s působením na veřejnosti velké zkušenosti. Byla první Češkou, která osobně prezentovala činnost své nadace na půdě OSN v New Yorku a v Ženevě. Díky své činnosti zaměřující se dlouhodobě na pomoc seniorů byla označena světovou mezinárodní organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) jako mezinárodní lídr mladé generace. Na vysoké škole ale přednášela vůbec poprvé. „Omluvte prosím, že jsem trochu nervózní. Možnosti představit svou činnost na akademické půdě si moc vážím a VŠE je první univerzitou, kterou jsem za tímto cílem navštívila,“ uvedla hned na úvod přednášky Taťána Brzobohatá.

Nadace Krása pomoci během 10-ti let činnosti podpořila projekty neziskových organizací, které pomáhají seniorům, částkou přesahující 30 milionů korun. Podporuje programy domácí péče o seniory a dobrovolnické programy po celé České republice. Pomáhá tam, kde je nedostatek služeb pro seniory. „Realizovali jsme hned několik osvětových kampaní upozorňujících veřejnost na stárnutí populace, demografické změny a postavení seniorů ve společnosti. Reagovali jsme i na dílčí výzvy seniorské problematiky, jako například správná výživa seniorů, diskriminace seniorů na trhu práce, zneužívání seniorů nebo problém jejich osamělosti a genderové diskriminace, která úzce souvisí s finanční potřebností seniorek,“ vypočítává aktivity nadace Brzobohatá. Osobně ji trápí i velký rozdíl ve mzdách žen a mužů nebo přetrvávající genderové stereotypy ve společnosti.

Plodnou přednášku a následnou diskuzi se studenty doplnil svými názory přední český expert na sociální politiku, prof. Ing. Vojtěch Krebs, CSc. z Národohospodářské fakulty. „Velmi mne potěšilo, že si paní Brzobohatá ve svém nabitém programu našla čas i na naše studenty. V osobě této dámy se spojila krása, inteligence, obrovské charisma a sociální cítění. Budeme rádi, pokud budeme moci s ní i s její nadací nadále spolupracovat,“ sdělil prof. Krebs.

Národohospodářská fakulta VŠE pořádala přednášku v rámci celoškolsky vyučovaného předmětu Sociální práce pro ekonomy. Ten již dříve navštívili například sportovec Petr Koukal, režisérka Helena Třeštíková, nebo známá socioložka Jiřina Šiklová.