Začátkem října se uskutečnilo první výjezdní zasedání studentských spolků a senátorů

Výjezdní zasedání studentských spolků proběhlo první říjnový víkend v rekreačně sportovním středisku Tesla Horní Bradlo. Akce organizovaná studentskými senátory je součástí nové platformy pro aktivní studenty VŠE, která má za cíl zlepšit spolupráci mezi studenty a vedením školy. Proto do střediska zavítali na výjezdní zasedání zástupci vedení VŠE, konkrétně rektor Petr Dvořák, který se zúčastnil sobotní diskuze se studenty. Dále se do diskuze a prezentací na výjezdním zasedání zapojil prorektor pro pedagogickou činnost a řízení kvality, Pavel Hnát a prorektor pro rozvoj a Corporate Relations, Ota Novotný.

Program výjezdního zasedání byl nabitý. Páteční večer po příjezdu se nesl v duchu networkingu a vzájemného seznamování. Sobotní program byl zaměřen na prezentace jak studentských senátorů, tak zaměstnanců z VŠE, kteří studentům prezentovali nové možnosti spolupráce. Proběhla prezentace Spolky spolkům, prezentace od Marketingového a PR oddělení či prezentace Eventového centra. Studenti byli seznámeni s novými informacemi ohledně pořádání akcí na škole a rezervací místností. Dále jim byla představena a nabídnuta možnost propagace na studentském intranetu, sociálních sítích a webu univerzity. Odpoledne se debatovalo o možném veletrhu spolků, využití coworkingu a dalších tématech, která jsou pro studentské spolky klíčová.  Ve večerní diskuzi, do které bylo zapojeno vedení VŠE, měli studenti možnost pokládat dotazy, které je v souvislosti s fungováním VŠE zajímaly. Výjezdní zasedání skončilo nedělní snídaní a hromadným přesunem zpět do Prahy.

Jelikož se první výjezdní zasedání setkalo s velkým úspěchem, určitě nebylo posledním.  Vedení VŠE bude rádo v tomto setkávání pokračovat. Prorektor pro rozvoj a Corporate Relations Ota Novotný výjezdní zasedání shrnul větou: Budu rád, když se z těchto příjemných víkendových výjezdních zasedání stane tradice a těším se na akce studentů, které mají na VŠE zelenou.“

Výjezdní zasedání si pochvalují i organizátoři z řad studentských senátorů. „Akce dopadla nad očekávání, spolky nejenže navázaly spolupráci, ale rovnou se i udělal nástřel na další větší akce, které posunou společenský život na škole i rozšíří vzdělání,“ shrnul zasedání Lukáš Hulínský, místopředseda AS VŠE.

Speciální dík patří organizátorům výjezdního zasedání a také České Spořitelně, a.s., která výjezdní zasedání podpořila finančně.